Sıva- Alçı- Kemer

Altıntaş Dekorasyon
Profesyonel Alçı & Sıva Kemer Ustası

Profesyonel  Alçı & Sıva  Kemer Ustası

Alçı & Sıva

Tuğla, beton ya da ytong malzemelerinin ya da kaba sıva maddesinin üzerine çekilerek boyadan önce kat oluşturmak amaçlı yapılan yüzeye denilmektedir.

Alçı sıvanın Tercih Edilme Nedenleri:

Yanmayan malzemeden oluşmasından dolayı tercih edilmektedir.

Nem ve küf kokusu oluşturmaz. Çünkü nefes alabilen malzemelerden üretilmektedir. Duvar nefes alabildiği için; nem ve bakteri oluşumu, küf oluşumu engellenmektedir. Tabi bu uygulamayı yaparken alçı sıva malzemelerinin kalitesi de önem arz etmektedir.1. Onarımı kolaydır, binanı almış olduğu darbe sonucunda hemen alçı sıva ile onarım işlemi yapılarak üzerine boya atıldığı takdirde pürüzsüz yüzey elde edilmesi kolay ve ekonomik olmaktadır.1. Ekonomiktir. Alçı sıva yapılan bir duvar yüzeyinde tek kat boya yapılması yeterlidir. Çünkü hem beyaz renkli olması sebebi ile boyanın rengini gösterir hem de pürüzsüzlük ve kat dokusu verdiği için ikinci kat boyaya ve son kat boyalarına ihtiyaç duyulmadan tek kat boya yapmaya olanak sağlar. Bu durum da ekonomik olması yönüyle önemlidir ve her boyacının tercih ettiği bir malzemedir.1.

Alcı sıva işleri

Kışın enerji tasarrufu sağlamaya imkan verir. Kara sıva yapılan maddeye göre alçı sıva daha yalıtkan bir yapıya sahiptir. Işığı emmez ve yansıtılmasına olanak sağlar. Ayrıca yakıttan da tasarruf yapılmasını sağlar. Kara sıva yapılan evlere göre, alçı sıva yapılan evler saha çabuk ısınmaktadır. Bu ısı korunumu da uzun süre sağlanmaktadır.

Sağlıklı olması yönü ile gündeme gelmektedir. Cilt ile temasında bir sıkıntı yaratmaz. Kanserojen maddelerden oluşmamaktadır. Ayrıca alçı sıva yapılan yerlerde havalandırma işlemleri daha kolay olmaktadır. Bu nedenle sağlık açısından da tercih edilmektedir.